Trubky v akci aneb WE KNOW HOW TO PARTY

10 let MUTT

Společnosti MUT Tubes (MUTT) a její dceřiná firma MUT Automotive (MUTA) oslavily v červnu minulého roku 10leté výročí svého působení na trhu. Oslav se zúčastnili významní přátelé a partneři firmy, kteří se podíleli na jejím dosavadním růstu.

Rychlý nástup na trh

Obě společnosti MUT Tubes a MUT Automotive zažily poměrně rychlý nástup na trh. První obchody se zrodily v pražské kanceláři na Hybernské ulici a velmi rychle vedly k potřebě vlastních skladovacích a výrobních prostor. V roce 2007 firma našla útočiště v pronajaté hale v Příbrami, kde došlo navzdory začínající krizi k akvizici těch nejvýznamnějších zákazníků. Významným milníkem v zatím krátké firemní historii bylo stěhování do areálu v Tuchoměřicích nedaleko pražského letiště. Na zelené louce se zde od roku 2010 plní velký sen managementu o profesionálním skladovém a servisním centru nadnárodního významu.

Od Buhlmanna pod křídla skupiny Hoberg & Driesch

Rozjezd obou firem a prozatím delší část její historie je spjata s německou skupinou Buhlmann, která je na trhu významným nadnárodním dodavatelem trubek pro energetický, chemický, petrochemický průmysl a v neposlední řadě plynárenství.

Koncem roku 2015 skupina Buhlmann prodala svůj podíl a obě společnosti MUTT & MUTA tak přešly pod křídla skupiny Hoberg & Driesch (H & D). Nový majoritní vlastník se orientuje na strojírenství, stavebnictví, energetiku a strategicky i na oblast automotive. Hoberg & Driesch pro MUTA představuje jednoznačné potvrzení svého směřování do automobilového průmyslu.

Skupina H & D je vedle svých „trubkových“ aktivit také vlastníkem skupiny Chiron-Werke, která po celém světě dodává velmi sofistikovaná obráběcí CNC centra. Chiron je s obratem větším než 460 mil. eur a více než 1 900 zaměstnanci důležitým dodavatelem řešení pro automobilový průmysl.

Oslavy v duchu WE KNOW HOW TO PARTY

V areálu skupiny MUTT nám bylo ctí se účastnit oslav se všemi partnery a přáteli, kteří se podíleli na rozvoji obou firem. Přestože se jedná o relativně krátkou historii, bylo na místě ji řádně oslavit. Dětský sen si splnilo mnoho hostů, kteří si mohli vyzkoušet bagr Case anebo jízdu terénem s tzv. „demprem“ Volvo A30D. Všichni tak zároveň pomohli se zahájením pozemních prací na třetí hale. Stavba třetí haly o výměře 4 000 m2 je logickým krokem při rozšiřování aktivit spojených s novým vlastníkem.

Navýšení skladovacích a výrobních kapacit je nutnou podmínkou pro další expanzivní plány a aktivity.

Opřete se o nás / Our tubes behind you

Hosté mohli usednout za volant a vyzkoušet na trh nově uvedený Mercedes E, ve kterém je několik komponent z trubek dodaných firmou MUT Automotive. Hlavním z nich je sedačková konstrukce z vysokopevnostních trubek, která byla k prohlédnutí ve své „obnažené“ formě. Předmětné trubky dosahují pevností vyšších 800 MPa (Rm).

Prohlídka areálu MUTT a nedaleké zříceniny hradu Okoř z ptačí perspektivy byla třešničkou na dortu vydařených oslav. Motoshow Míry Lisého skvěle zapadla do pohodové atmosféry a skutečně strhla všechny k pozornosti. Bohatý program se setkal s velkým ohlasem a většina účastníků vydržela až do ranních hodin.

MUT Tubes a MUT Automotive dokázali, že motto oslav „We know how to party“ se zakládá na dlouholeté praxi.

S větrem v zádech

V dnešní době již obě firmy naplno vkročily do své další etapy. Po několika letech poněkud váhavé konjuktury a stále klesajících cen došlo mezi rokem 2016 a 2017 k zásadnímu zvratu na trhu s ocelí. Ceny trubek meziročně vzrostly o více než 200 € za tunu a mnoho výrobců trubek se dostalo na maximální dostupnou kapacitu. Prodlužující se dodací termíny opět ukazují na důležitou „vyrovnávací“ funkci tzv. skladového byznysu. Dnes již dokončená třetí hala v areálu MUT se tedy zdá být dobře načasovanou investicí.

Oslava druhého desetiletí budování značky je pro management MUT velkým závazkem.

MUT Automotive, s. r. o.
Hybernská 1271/32, 110 00 Praha 1
info@mutautomotive.com
www.mutautomotive.cz