Valeo spouští Valeo.ai, první globální výzkumné centrum umělé inteligence a deep learning pro automobilní aplikace

Valeo spouští v Paříži první globální výzkumné centrum umělé inteligence a deep learning určené pro automobilový průmysl.

Valeo.ai posílí vedoucí pozici Valea v oblasti autonomního řízení spolu se silným spojením s vědeckou komunitou tak, aby se stalo lídrem v této oblasti a přispělo k probíhající změně modelů transportu a mobility. Umělá inteligence a deep learning jsou čím dál tím důležitějšími prvky výzev pro dnešní autonomní vozidla, od vysokovýkonných senzorů pro pochopení kontextu vozidel až po zlepšené autonomní řídicí funkce v komplexních prostředích, chytrou interakci s uživateli a schopnost učit se od dalších připojených vozidel.

Spuštěním Valeo.ai se Valeo pokouší o vytvoření otevřené komunitní sítě určené pro tvorby state–of–art autonomních aplikací v umělé inteligenci a deep learning. S cílem propojit vědeckou komunitu celého světa bude mít Valeo.ai centrum v Paříži, čímž bude vytvářet silná propojení a partnerství s nejlepšími francouzskými a mezinárodními výzkumnými centry.

Valeo.ai bude na konci roku 2018 zaměstnávat 100 specialistů a stane se globálním pravomocným centrem algoritmů, infrastruktury, učicího procesu, validace a simulace v umělé inteligenci pro autonomní aplikace.

Valeo.ai je silně zakořeněné v celosvětovém myšlení firmy, které je maximálně otevřené inovacím. Valeo.ai by se rádo propojilo s akademickou komunitou a start-upy se silným propojením s celosvětovými aplikačními centry skupiny Valeo. Společně chtějí vytvářet inovativní řešení pro automobilový průmysl.

Jacques Aschenbroich, předseda představenstva a generální ředitel skupiny Valeo, řekl: „Ve světle výzev pro autonomní a propojená vozidla vede Valeo jakožto technologický lídr vědecké myšlení ohledně umělé inteligence a deep learning. Náš cíl s Valeo.ai je vytvořit prvotřídní výzkumné centrum spolupracující s nejlepšími světovými laboratořemi v oboru a aktivně přispívat ve vývoji aplikací pro auta budoucnosti. V Paříži uvítá nejen naše vědecké partnery, ale i výzkumníky a inženýry, kteří jsou dychtiví se k nám přidat na tomto velkém vědeckém a technickém dobrodružství.“

www.valeo.cz