Valeo získalo poloviční podíl ve firmě CloudMade

Společnost Valeo, přední světový dodavatel pro automobilový průmysl, oznámila novou důležitou akvizici. Získala 50% podíl ve společnosti CloudMade, která se zabývá vývojem chytrých a inovativních řešení pro strojové učení v oblasti automotive. Tyto systémy se samy zlepšují na základě sběru tzv. „big data“. Jejich cílem je zlepšení komfortu vozidel a zvýšení bezpečnosti pro řidiče a jejich pasažéry.

Společnost CloudMade, která má pobočky v Londýně, Mnichově nebo v kalifornském Menlo Parku, je průkopníkem ve vývoji strojového učení a umělé inteligence. Svůj vývoj směřuje především do oblasti automobilového průmyslu. Jedním z jejich řešení je například efektivnější rozhraní, které na základě chování řidiče dokáže předpovědět další destinaci, manévr či trasu. Naučí se také řidičovy preference a zvyky a tomu přizpůsobuje vyhledávání cílů. Investice společnosti Valeo do této firmy přinese finanční a technologické prostředky k dalšímu technologickému rozvoji těchto inteligentních systémů.

Valeo, které je předním světovým lídrem v oblasti technologie jízdních asistenčních systémů (senzory, kamery a laserové skenery), stejně jako v oblasti konektivity, rozhraní člověk-stroj a klimatizačních jednotek, využije technologické znalosti společnosti CloudMade v oblasti zpracování tzv. „big data“, umělé inteligence a prediktivních strojů především v oblasti jízdních asistentů. Cílem společného vývoje budou chytré asistenční systémy, které se dokáží plynule přizpůsobit jízdnímu stylu každého jednotlivého řidiče a výrazně zvýší uživatelský komfort.

O společnosti Valeo
Společnost Valeo je dodavatelem pro automobilový průmysl a je partnerem pro všechny výrobce automobilů po celém světě. Jako technologická společnost navrhuje Valeo inovativní produkty a systémy, které přispívají ke snižování emisí CO2, ke zlepšení výkonu vozidel a také k vývoji intuitivního řízení. V roce 2015 činil celkový prodej skupiny 14,5 miliardy eur a investovala přes 10 % z prodeje do výzkumu a vývoje. Valeo vlastní 148 výrobních závodů, 19 výzkumných center, 35 vývojových center a 15 distribučních skladů, zaměstnává 88 800 lidí ve 32 zemích po celém světě. Společnost je kótovaná na pařížské burze a je součástí indexu CAC40.
 
Kontakt pro tisk:
Gábor Iffland, ředitel pro externí komunikaci
gabor.iffland@valeo.com
+420 736 508 049
www.valeo.cz