Velmi dobré broušení povrchů bez nepříznivých vibrací

Bruska Okamoto ACC-63SA slibuje vysokou přesnost díky svým konstrukčním přednostem

Firma Okamoto nabízí rovinnou a profilovou brusku ACC-63SA jak pro broušení jednotlivých kusů, tak i pro malosériovou a hromadnou výrobu, například na výrobu nástrojů a přípravků. V této brusce firma Okamoto konfiguruje typ stroje, který splňuje nejnovější požadavky na optimální obsluhu a přesnost.

Bruska ACC-63SA, která má v podélné ose brusnou dráhu 600 mm a příčnou dráhu 300 mm, je standardní profilová a rovinná bruska s vlastním řízením Okamoto, automatickými brusnými cykly a integrovaným stolním nebo horním orovnávačem.

Bruska ACC-63SA má zesílenou konstrukci stroje a celkové uspořádání má velkou statickou a dynamickou tuhost, čímž jsou dány její vynikající tlumicí vlastnosti. Dvojitá vedení tvaru V podélného a příčného posuvu zaručují nejvyšší přesnost. Thomas Loscher, technický ředitel firmy Okamoto, říká: „Firma Okamoto používá ve svých strojích zesílené konstrukční prvky. Díky tomu mohou velkoryse dimenzovaná vedení ve vertikální ose zachytit větší brusné síly a zajistit nejlepší přesnost opakování. V-V-konstrukce vodicích drah mimo jiné zaručuje optimální tlumení vibrací a přesnost. Pro dosažení nejvyšší přesnosti je každá vodicí dráha ručně zaškrabaná.“ Řízení Okamoto je inovací osvědčené řady DX. Pomocí AC servomotoru umožňuje přísuvy až do 0,1 μm. Standardem je digitální ukazatel v obou osách. Veškeré ovládací prvky jsou ergonomicky uspořádané na řídicím pultu a umožňují přizpůsobení všech relevantních nastavení v reálném čase i během probíhajícího procesu.

Volitelné moduly dodatečného vybavení, jako např. elektromagnetická upínací deska s permanentními magnety, papírový pásový filtr s chladicím zařízením, teplotně stabilizovaná brusná hlava nebo automatický vyvažovací systém, poskytují možnosti pro optimální přizpůsobení brusky ACC-63SA na konkrétní podmínky výrobce.

Thomas Loscher: „Touto progresivní koncepcí stroje lze při velké přesnosti hospodárně realizovat průmyslem požadované vysoké jakosti povrchů.“

www.okamoto-europe.de

Okamoto Prodejní partner Česko/Slovensko: www.misan.cz

©foto: Okamoto Europe