Vše z jedné ruky: Průmyslově montované systémy energetických řetězů

Díky readychain Basic, Standard, Standard Plus a Premium ušetří zákazníci náklady na sestavení, montáž a skladování

„Readychain“, tímto jménem označuje německá společnost igus předsestavené, na míru připravené systémy energetických řetězů. Díky novým readychainům Basic, Standard, Standard Plus a Premium má firma igus, kterou v ČR zastupuje společnost HENNLICH, ve svém programu již 4 varianty. Zákazníci tak obdrží vše od jednoho dodavatele - od jednoduchých kombinací energetických řetězů a kabelů až po zcela sestavené a smontované systémy energetických řetězů. Není to jen pohodlné, šetří to také provozní náklady.

Vedle bezpečných a testovaných energetických řetězů a kabelů pro pohyblivé aplikace dodává firma také předsestavené kompletní systémy. „Právě u dlouhých pojezdů a plněných víceosých systémů šetří toto řešení nejen čas na sestavení a montáž, ale zákazníkům umožňuje také lepší plánování nákladů,“ doplnil Jan Švarc, který má ve firmě HENNLICH řetězy readychain na starosti.

Všechny pohyblivé komponenty byly vyvinuty, testovány a vzájemně sladěny ve vlastní testovací laboratoři igus. Díky readychainům obdrží zákazník bezpečný předmontovaný kompletní systém od jednoho dodavatele, a to vše se zárukou. Současně lze zredukovat počet dodavatelů a objednávek až o 75 %, navíc se zamezí vzniku skladovacích a procesních nákladů.

Od readychain Basic přes readychain Standard a Standard Plus až po readychain Premium: Zákazník obdrží přesně to bezpečné a testované řešení vedení energie, které požaduje pro snížení nákladů. (Zdroj: igus GmbH)

Jedna objednávka, jedna faktura, jedna dodávka

Projektoví manažeři společnosti igus a HENNLICH doprovázejí systémy readychain všemi fázemi projektu. Při tom se dbá i u zákazníka například na místo řezu, připravenost dodávek, proces montáže nebo dráhu pojezdu stejně, jako se dbá na samotný produkt. „V naší montážní hale v Litoměřicích specializovaní pracovníci se readychainy zhotovují průmyslově – od jednoduchých až po komplexní systémy s individuálně určenými kabely, hadicemi, konektory, vnitřním členěním, přípojkami a stavebnicovými díly.“ „Fakticky industrializujeme ruční práci,“ zdůrazňuje Jan Švarc. „Protože obrátkovost, kvalita a cena jsou stále rozhodující faktory.“

Podle stupně sestavy si může zákazník vybrat, zda aplikuje nesestavené kabely chainflex (readychain Basic) nebo předsestavené kabely readycable do energetického řetězu (readychain Standard). Toto je k dostání také jako víceosý systém s plechy připravený k montáži, což redukuje zástrčná místa a optimalizuje přípojná místa, event. místa řezu. (readychain Standard Plus).

Zároveň má uživatel přístup k rozsáhlé nabídce readycable s více než 4.000 různými hnacími pohony v sedmi kvalitativních třídách. „Hotové sestavené kabely včetně konektorů jsou u nás připravovány v požadované délce na centimetr přesně, jak je v tomto oboru v současnosti běžné,“ doplňuje Jan Švarc. „Přitom odpadá jakýkoliv příplatek za minimální množství.“

Pro další šetření nákladů zákazníka a současně vysoký komfort poskytuje igus dodávku a montáž zcela sestaveného systému energetického řetězu přímo na stroj (readychain Premium). Přesná transportní konstrukce nosiče pro readychain slouží k bezpečné a rychlé montáži stavebnice na místě. Proto může být sestava uvedena přímo do provozu obráběcího stroje pomocí např. Plug & Play. Pro produkt a servis obdrží zákazník jen jedno jediné číslo objednávky za skupinu zboží.

Nahlédnutí do sestavování readychainů je možné na videu pod: http://www.igus.de/readychain_Konfektionierung

O firmě HENNLICH s.r.o.:
Společnost HENNLICH je důležitým partnerem pro společnosti ze strojírenského, automobilového, chemického, papírenského či důlního průmyslu. Bohaté zkušenosti má s dodávkami komponentů i celých systémů pro výrobce oceli, energií, investičních celků a hydrauliky. Zaměřuje se také na dynamicky rostoucí obor životního prostředí, zabývá se například instalacemi tepelných čerpadel. Na domácím trhu působí od roku 1991.
Litoměřická firma je součástí evropské skupiny HENNLICH. Historie skupiny HENNLICH sahá do roku 1922, kdy v severočeském Duchcově založil Hermann A. Hennlich firmu specializovanou na dodávky pro strojírenství a doly. Od konce války společnost sídlí v rakouském Schärdingu. Po roce 1989 rozšířila aktivity i do dalších zemí střední a východní Evropy. S více než 450 spolupracovníky působí ve 22 evropských zemích.