Výkonné, přesné a spolehlivé vrtání

Globální svět obrábění kovů požaduje od výrobců nástroje, které jsou stále výkonnější, přesnější, s dlouhou životností a jsou schopné poskytovat uživatelům parametry splňující ty nejpřísnější normy. ISCAR, jako uznávaný lídr v této oblasti, je schopný za přijatelnou cenu nabídnout vyšší kvalitu. Aby si udržel svůj technický náskok v oblasti výroby děr, uvedl ISCAR na trh několik nových progresivních nástrojů.

SUMOCHAM vrtací hlavičky HCP -IQ

ISCAR rozšířil svůj populární vrtací systém SUMOCHAM o novou řadu vrtacích hlaviček, které se vyznačují novou unikátní řeznou geometrií. Produkt je výslednicí inovačního oddělení ISCAR, výzkumu a vývoje a hlavním znakem je, že nové moderní vyměnitelné vrtací hlavice mají jedinečný konvexní tvar řezných hran, které umožňují plynulé vnikání řezného klínu do materiálu. Naměřená hodnota takové penetrace snižuje krouticí moment a úroveň řezných sil, výrazně zvyšuje samovystřeďovací efekt, což má za následek lepší kruhovitost, předepsanou přímost a souosost a v konečném důsledku zvýší kvalitu povrchu otvoru. Kromě toho lze dosáhnout přísnější rozměrové tolerance.

Nové vrtací hlavičky HCP-IQ K jsou k dispozici v rozsahu průměrů (8–25,9 mm), v kroku po 0,1 mm a umožňují výrobu dlouhých děr až do 12xD bez nutnosti vrtání pilotního otvoru. Jsou ideální pro vrtání přesných otvorů před operacemi vystružování.

SUMOCHAM ICP-2M

SUMOCHAM vyměnitelné hlavičky ICP/K-2M určené pro efektivní obrábění materiálů skupin ISO P a ISO K, jsou opatřené sekundárními zadními ploškami, které plní funkci dohlazování všude tam, kde se požaduje vysoká míra kruhovitosti a kvalita povrchu vyráběného otvoru. Tyto dohlazovací plošky přispívají k stabilitě vrtání a jejich využití na vrtacích hlavičkách se doporučuje pro přerušované vrtání a při výběhu vrtáku na zkosených plochách. Vrtání s hlavičkami ICP/K-2M poskytuje lepší odchylku od válcovitosti (do 0,05 mm) a lepší kvalitu povrchu (do 1,6 μm Ra). Ucelená řada hlaviček ICP/K-2M tak představuje ideální řešení pro výrobu vysoké kvality a přesnosti – přesné pilotní díry a díry pro operace vystružování.

Vrtací hlavice SUMOCHAM s plochým čelem

ISCAR rozšířil také aplikační rozsah úspěšných vrtacích hlavic SUMOCHAM o hlavice s plochým čelem. Nové vrtací hlavice nesou označení FCP a jsou konstruovány pro vrtání oceli a litiny (materiálová skupina ISO P/K). S hlavicemi FCP vyvrtáte téměř ploché dno, které je při různých aplikacích mnohdy požadováno.

Vlastnosti vrtacích hlavic FCP:

 • Lze montovat na jakékoli standardní vrtáky SUMOCHAM s odpovídající velikostí lůžka.
 • Doporučené řezné podmínky pro nové hlavice FCP jsou totožné s těmi pro standardní hlavice ICP.
 • FCP hlavice jsou dodávány v karbidu IC908 TiAlN s PVD povlakem.
COMBICHAM

K úspěšným řadám vrtáků CAMDRILL, CHAMDRILL-JET, SUMO-CHAM přidává nyní Iscar novou řadu vrtacích nástrojů pro střední a větší průměry otvorů (26 až 50 mm). Obchodní název nové řady vrtáků je COMBICHAM.

Proč COMBI? Protože z dlouhodobých zkoušek a testů vyplynulo, že vrací těleso osazené kombinací dvou typů vyměnitelných břitů má lepší řezné a tedy výkonnostní vlastnosti než těleso osazené pouze destičkami SOMT. Opět se tak potvrzuje pravidlo neustálého procesu upgradu vlastních nástrojů, který je u fi rmy Iscar pověstný.

Nová vrtací tělesa COMBICHAM jsou vyráběna ve velikostech průměrů 26 až 50 mm a délce 5xD. Osazují se pilotní vrtací hlavicí SUMOCHAM a po obvodu standardními čtvercovými destičkami SOGX/SOGT. Ty jsou přesně broušené a opatřené hladicí geometrií. Pro své široké uplatnění byl pro jejich výrobu zvolen karbid IC808 SUMO TEC PVD. Těleso tohoto plnoefektivního vrtáku je na povrchu leštěno pro snížení tření a lepší odvod třísek.

Hlavní charakteristika:

 • vrtací tělesa s označením MNC jsou vyráběna z kvalitní oceli s leštěnou šroubovitou drážkou, v rozměrech odstupňovaných po jednom milimetru,
 • tvar šroubovité drážky je proměnný pro optimální odvod třísek z místa řezu,
 • přívod chlazení je veden šroubovitě v tělese s vyústěním přesně do řezných zón a umožňuje použití metody chlazení MQL,
 • válcová upínací stopka je dle normy ISO 9266,
 • vlastní konstrukce tělesa se vyznačuje samostředicí charakteristikou a není tedy nutné provádět předvrtávací operaci ani u vrtáků délky 5xD,
 • přesně broušená středová vrtací hlavice ICP vede dokonale nástroj v ose a výsledkem je velmi uspokojivá geometrie otvorů i jejich poloha,
 • vrtací hlavice ICP (ICK/ICM) z řady SUMOCHAM nabízejí tři rozdílné geometrie pro optimalizaci volby v závislosti na obráběném materiálu (ICP pro ocel, ICK pro litinu, ICM pro nerez a legovanou ocel),
 • obvodové destičky SOGX/SOGT jsou dodávány v rozměrech 06, 07, 09, 10 a 12 mm s utvařečem DT a hladicím zábřitem W (příklad označení: SOGT 09T306-W).

Více na: http://youtu.be/WiEXkoiwfQs.

ISCAR ČR s. r. o.
Mánesova 73, 301 00 Plzeň
tel +420 377 420 625
fax +420 377 420 630
iscar@iscar.cz
www.iscar.cz