Young Tech Enterprises

veletrh HANNOVER MESSE rozšiřuje program pro startupy

Startupy se stále více prosazují ve zpracovatelském průmyslu. Investoři hledají další velké cíle. Průmyslové koncerny závidí startupům jejich inovační sílu. Zaměstnanci oceňují kreativní pracovní kulturu. Veletrh HANNOVER MESSE reaguje na tento trend a rozšiřuje svůj program pro startupy přehlídkou „Young Tech Enterprises“. V nadcházejícím roce přibydou dvě další výstavní plochy v oblasti energetiky a logistiky. V hale č. 19/20 se mohou prezentovat startupy zvláště z oblastí intralogistiky a supply chain management. Nové podniky z oblasti energetiky naleznou dodatečný prostor v hale č. 27.

„Rozšířením plochy pro startupy vytváříme most k veletrhu CeMAT, který proběhne v příštím roce jako světový vedoucí veletrh intralogistiky a řízení subdodavatelského řetězce souběžně s veletrhem HANNOVER MESSE a Energy. Hlavním útočištěm je pro startupy na veletrhu HANNOVER MESSE od roku 2016 přehlídka Young Tech Enterprises. Protože stoupá poptávka startupů, ale i investorů, podpůrných sítí, inkubátorů a větších vystavovatelů, chceme program rozšířit,“ říká Sonia Wedell‑Castellano, globální ředitelka Research & Technology ve veletržní správě Deutsche Messe AG.

Hlavní stánek mladých podniků – Young Tech Enterprises – bude v roce 2018 jako centrum startupů umístěn v hale č. 17. Výstavní plochu doplní fórum, pitches, matchmaking‑events a workshopy.

Fórum Young Tech Enterprises bude spojením přednášek a prezentací startupů, sítí startupů, inkubátorů a také podporovatelů ekonomiky. Témata zahrnují „Spolupráci startupů se středně velkými a malými firmami“, „Konečné cíle startupů“ nebo „Mediální pozornost zaměřená na startupy“ až po „Metodu Open‑Source pro digitalizaci“, „Vstup do tisku 3D“ nebo „Jak spojit nadšení s odborným úsudkem“.

Do soutěže „Startup Pitches @ Young Tech Enterprises“ jsou pozvané mladé podniky, které zde mají krátce a poutavě prezentovat své produkty a inovace. Zakladatelé startupů budou soutěžit o věcné a peněžité ceny a usilovat o pozornost médií a investorů.

„Naše nabídka informačních pultů, stánku v parku pro klastr nebo prostě prohlídky odpovídá potřebám startupů,“ říká Wedell‑Castellano. „Všechny startupy se mohou na veletrhu HANNOVER MESSE nebo CeMAT zúčastnit živého programu v hale č. 17. Hlavně půjde o to, aby se uskutečnila setkání startupů s investory a podporovateli. Všechny odborné veletrhy v rámci veletrhu HANNOVER MESSE budou pro startupy velkým přínosem.“

V rámci přehlídky Young Tech Enterprises se představilo v roce 2017 okolo 100 startupů, asi 50 startupů se prezentovalo na společných stáncích jednotlivých zemí nebo jiných organizátorů a asi 50 startupů vystavovalo samostatně. Exkluzívními partnery přehlídky Young Tech Enterprises jsou Spolkový svaz německých startupů (Bundesverband Deutsche Startups (BVDS)) a agentura factum PR z Mnichova.

Redakčně zpracováno z www.hannovermesse.de