Co je základ pro dobře naplánovanou logistiku v automobilovém průmyslu?

Automobilový průmysl je za poslední dvě desetiletí jedním z nejdynamičtěji se rozvíjejících odvětví. Zároveň je to prostředí silně konkurenční, kde je kladen velký důraz na vstupní náklady a efektivitu.

Balení je jeden z prostředků, jak dosáhnout snížení nákladů, ale je třeba si uvědomit, že právě balení úzce souvisí s ostatními částmi logistického řetězce – přeprava, manipulační technika, regálové systémy, systémy interní manipulace, kvalita a mnoho dalších částí výrobního a logistického procesu. Na celý proces je třeba nahlížet jako na celek, ne vždy úspora dílčí části může zajistit úsporu celku a naopak – zvýšené náklady dílčí části mohou znamenat značné úspory celku. Zejména u větších společností, kdy jsou často funkce a zodpovědnosti oddělené, je dobré, když v rámci plánování sedí u kulatého stolu vedoucí skladu, logistik, vedoucí výroby, vedoucí kvality a nákupčí a posuzují navrhovaná řešení z pohledu celku.

Společnost Schoeller Allibert úzce spolupracuje s předními výrobci automobilů, jejich dodavateli, případně s jejich logistickými operátory. Tato spolupráce pomáhá optimalizovat dodavatelské řetězce a v neposlední řadě snižovat plýtvání a dopady na životní prostředí.

Mezi 29 nově inovovanými produkty, které společnost Schoeller Allibert v roce 2016 vyvinula, jsou v automobilovém průmyslu nejvýraznějšími tyto:

EuroClick®: lehká, mimořádně všestranná, stohovatelná řada euro přepravek pro automobilové součástky, která je zcela kompatibilní s ostatními euro přepravkami. Dodává se s dvěma jedinečnými funkcemi: jednoklikový systém uchycení štítků ClickHolder® pro nejvyšší možnou sledovatelnost a Click Booster®, který zvedá výšku kontejneru o 15 mm a odstraňuje potřebu použití jiné výšky přepravky u podobně vysokých dílů. Tento inovativní modulární systém euro přepravek vyhrál ocenění „Obal roku 2016“ v České republice a prestižní ocenění World Star Packaging 2017. Pro ochranu elektronických dílů v automobilovém průmyslu lze tento systém vyrobit také v ESD provedení.

Skládací paletový kontejner Magnum Optimum® lze doporučit ve výrobách se zvýšeným nárokem na čistotu a efektivitu manipulace. Je to jediný certifikovaný plastový FLC (skládací paletový kontejner) na trhu s nosností až 750 kg. Nabízí o 10 % více prostoru než většina FLC a o 30 % menší prostor potřebný na jejich zpětnou dopravu či skladování, což má za následek výrazné snížení nákladů a uhlíkové stopy. Magnum Optimum lze rychle složit, rozložit a opravit. Má lehčí a jednoduše konstruované komponenty bez ostrých hran. Spolu s velkými přístupovými otvory usnadňuje obsluze práci a snižuje riziko poranění.

Schoeller Allibert s. r. o.
Na Rovince 879
720 00 Ostrava
Tel.: +420 596 790 010
info.czechrepublic@schoellerallibert.com
www.schoellerallibert.com