Hoffmann Group se opět prezentuje na zákaznických dnech ve Zlíně

Na tradiční jarní zákaznické dny do Zlína, které pořádá společnost TAJMAC‑ZPS a. s., zve návštěvníky také společnost HOFMMANN GROUP, která je pravidelným spoluvystavovatelem.

Hoffmann Group jako vedoucí evropský systémový partner pro kvalitní nářadí sdružuje jak obchodní kompetence, tak i kompetence v oblasti výroby a služeb. Toto propojení zaručuje více než 135 000 zákazníků spolehlivost z hlediska zásobování, kvality a produktivity v oblasti nářadí a zařízení provozů. Optimální a spolehlivé poradenství, od individuální analýzy potřeb až po efektivní použití produktů, je vždy zaručeno. Portfolio zahrnuje vedle nástrojů pro třískové obrábění, upínání, měření, broušení a dělení také ruční nářadí, ochranné pracovní prostředky, zařízení provozů a dílenské potřeby. Mezi zákazníky této společnosti patří velké koncerny zapsané na burzách i střední a malé firmy ve více než 50 zemích. V roce 2016 bylo dosaženo obratu ve výši více než 1 miliardy Euro (celosvětově). Hoffmann Group nabízí včetně vlastní prémiové značky GARANT 75 000 kvalitních nástrojů od předních světových výrobců. Se zákaznickým servisem po celém světě a kvalitou dodávek 99 procent (certifikovanou TÜV) je tento specialista na nářadí se sídlem v Mnichově pro své zákazníky spolehlivým a efektivním partnerem.

S 48. vydáním katalogu společnost navíc poprvé prezentuje rozsáhlý komplexní sortiment osobních ochranných prostředků (OOP), který je shrnut v samostatném svazku katalogu a který je zaštítěn poradenským servisem prostřednictvím zkušených odborníků přímo na místě.

Z široké nabídky svých produktů představí společnost na zákaznických dnech konturograf CM1 a upínací systém GARANT ZeroClamp. Jedná se o špičkové produkty pro profesionální použití, s širokým záběrem využití v oborech strojírenství a průmyslu.

Konturograf GARANT CM1 – velkoformátové měření za nízkou cenu

Hoffmann Group přináší na trh konturograf s CNC řízením s měřicím rozsahem 190 mm

Jasně strukturovaný a výkonný – tak se prezentuje nový konturograf s CNC řízením GARANT CM1 od Hoffmann Group. Nový měřicí systém nabízí za nižší cenu extrémně dlouhou snímací dráhu (190 mm) a vynikající vybavení. Nabídku doplňuje plnohodnotný měřicí počítač a exkluzivní softwarový balíček.

U nového konturografu GARANT CM1 lze jak osu X tak i osu Z programovat a řídit pomocí CNC. Volitelně je přístroj k dostání také s Y‑stolem s CNC řízením. Výsledkem je mimořádně velký rozsah měření pro snímání obrobků. Čistý design a inteligentní vedení kabelů zajišťují přehlednost a dobrý celkový dojem.

Nový konturograf boduje také z hlediska uživatelské přívětivosti. Obsluha se provádí prostřednictvím speciálně pro tento systém vyvinutého softwaru, jehož uživatelské rozhraní má stejné uspořádání jako běžný uživatelský software. Díky tomu je práce s přístrojem velmi jednoduchá a intuitivní. Volitelné doplňkové funkce umožňují pohodlné načtení dat (přímým měřením nebo z paměti) a porovnání naměřených hodnot s daty DXF. Prostřednictvím funkce „TopDown“ a dvojitého dotykového hrotu lze v rámci jediného měření snímat horní i dolní konturu konstrukčního dílu – to je velmi komfortní a časově úsporné.

Elegantní konturograf GARANT CM1 je upevněn na stabilním podstavci z masivního granitu a prostřednictvím svého robustního optického inkrementálního měřicího systému poskytuje spolehlivé výsledky.

 

Nový konturograf s CNC řízením GARANT CM1 zaujme vynikajícím vybavením a neuvěřitelnou snímací dráhou v délce 190 mm pro nižší cenový segment


Deset let upínacího systému s nulovým bodem GARANT ZeroClamp

Obchodní činnost s mimořádnými nároky na poradenství dále roste; více než 60 000 prodaných upínacích hrnců

Upínací systém s nulovým bodem GARANT ZeroClamp přesvědčuje svým základem, téměř nezměněným od svého uvedení na trh, a od té doby výrazně větším počtem velikostí upínacích hrnců. První zákazníci, jako např. Stangl & Co GmbH a Telair International, chtějí i do budoucna zůstat u GARANT ZeroClamp. Protože systém je předurčen pro realizaci budoucích automatizač‑ních strategií. V roce 2017 oslavil GARANT ZeroClamp své desetileté výročí.

Od uvedení na trh v roce 2007 prodala Hoffmann Group celkem více než 60 000 upínacích hrnců GARANT ZeroClamp. „Prodej upínacích systémů s nulovým bodem je činnost s mimořádnými nároky na poradenství, a pořízení této technologie představuje pro firmy dlouhodobou investici. Proto v Německu spoléháme na exkluzivní partnerství s Hoffmann Group,“ vysvětluje pan Klaus Hofmann, jednatel ZeroClamp. „Hoffmann Group má rozsáhlou prodejní síť a mimořádně kompetentní zaměstnance, kteří dlouhodobě udržují potřebné vztahy se zákazníky.“

S GARANT ZeroClamp svůj proces zjednodušíte. Pomocí upínacího systému s nulovým bodem GARANT ZeroClamp upínejte rychle a jednoduše např. NC svěráky na základní desku přes upínací čep, nebo obrobek přes konzoli přímo s upínacím hrncem.

„Rozhodli jsme se pro GARANT ZeroClamp, protože nás Hoffmann Group přesvědčila svou vynikající poradenskou expertizou,“ vysvětluje pan Stefan Kulzer, společník a jednatel společnosti Stangl & Co. GmbH. „Naše časy na přípravu se prokazatelně zkrátily a mohli jsme tak výrazně zvýšit naši flexibilitu. Oproti jiným upínacím systémům s nulovým bodem centruje GARANT ZeroClamp obrobek vždy přesně do středu. To zvyšuje přesnost ve výrobním procesu a snižuje zmetkovost.“ V průběhu let se produktová řada GARANT ZeroClamp stále rozrůstala. Jestliže na počátku existovala pouze jedna velikost upínacího hrnce, v současné době máme na výběr čtyři. Pomocí jediného typu upínacího čepu můžeme přímo na upínací systém s nulovým bodem polohovat mnoho dalších komponentů, jako vícenásobnou upínací lištu GARANT, konzole, NC upínač nebo také konstrukční díly, a to na mikrometr přesně. Systém je tak velmi flexibilní a jednoduchý z hlediska obsluhy. Tyto přednosti oceňuje také společnost TELAIR International, která byla rovněž jedním z prvních zákazníků: „Se systémem GARANT ZeroClamp pracujeme již deset let a této investice jsme nelitovali ani jediný den,“ říká pan Albert Geßler, vedoucí výroby u TELAIR International. „Zůstali jsme upínacímu systému s nulovým bodem do dnešního dne věrni, protože nic lepšího neexistuje. Také pro realizaci budoucích automatizačních strategií jsme se systémem GARANT ZeroClamp dobře vybaveni.“

Individuální možnosti upevnění pro přesné a opakovatelné upínání. Pomocí upínacího systému s nulovým bodem GARANT ZeroClamp zvýšíte produktivitu ve Vaší výrobě. Dlouhé časy na přípravu patří minulosti. Díky redukci prostojů stroje lze vyrábět více konstrukčních dílů a s nižšími náklady. Pokud je třeba po měřicí operaci konstrukční díl znovu obrábět, můžete jej rychle a precizně polohovat s přesnou opakovatelností – ať se jedná o malé série nebo o kusovou výrobu.

Vybrané upínací hrnce GARANT ZeroClamp již dnes disponují snímací funkcí, která umožňuje monitorovat upínací situaci. Inteligentní 4kanálové hrnce pro plně automatizovaný provoz umožňují přenos médií a monitorování na více úrovních. „Díky angažovanosti Hoffmann Group naše obchodní činnost během posledních deseti let neustále roste,“ říká pan Klaus Hofmann ze ZeroClamp. „Proto se ještě v tomto roce přestěhujeme z Ickingu do Bruckmühlu, kde budeme mít dostatek prostoru pro náš další růst.“ Ať jde o frézování, soustružení, elektroerozi, měření, broušení nebo přednastavování – ZeroClamp je nejmodernější upínací technika pro všechny aplikace:

• Zavedený systém, vhodný pro elektroerozivní stroje.

• Upínací systém také pro soustružení.

• Lepší vytížení měřicích strojů díky nárůstu hlavních časů.

www.hoffmann-group.com