Maximální flexibilita a efektivnost u silových svěráků

Systém nosných čelistí TANDEM TBA-D firmy SCHUNK promění svěráky TANDEM plus na flexibilně použitelné siláky: poprvé je možné s upínacími vložkami z programu standardních upínacích čelistí SCHUNK pro stacionární upínání obrobků obsáhnout flexibilně všechny upínací rozsahy.

Místo mnoha různých speciálních čelistí stačí uživatelům se systémem TANDEM TBA-D už jen několik standardních vložek, které jsou rychle konfigurovatelné a obvykle k dispozici skladem. Tím se sníží na minimum jak objem investic, tak i doba pro realizaci vhodného upínacího řešení. Díky standardnímu rozhraní jsou pro upnutí polotovarů a hotových dílů na výběr různé varianty: čelisti hrubovací, stupňovité, prizmatické nebo měkké, čelisti s axiálním tahem, čelisti s t-drážkou a mnohé další. Nosná čelist se na základní čelist svěráku upevní čtyřmi šrouby, čímž je zajištěna maximální tuhost. Díky jemnému ozubení lze její pozici flexibilně upravovat v několika jednoduchých krocích. TANDEM TBA-D je k dispozici ve třech velikostech pro upínací rozsah od 8 do 70 mm, 18 až 120 mm, případně 30 až 200 mm. Je vhodný jak k vnitřnímu, tak i vnějšímu upínání na svěrácích TANDEM plus firmy SCHUNK ve velikostech 100, 160 a 250.

Vysoká upínací síla a opakovatelná přesnost

Silové svěráky TANDEM plus vyvíjí na malém prostoru enormní síly. Jejich jednodílné, tuhé základní tělo, klínová kinematika, stejně jako dlouhá broušená vedení čelistí, zajišťují koncentrované upínací síly až 55 kN. Zároveň zaručují výbornou opakovatelnou přesnost až 0,01 mm. Tím jsou svěráky ideální i pro náročné vysokoobjemové frézování s vysokými počty cyklů a minimálními tolerancemi. Optimalizovaný vnější tvar, stejně jako minimální vůle předchází hromadění nečistot nebo vnikání třísek a prachu. Speciální lícované šrouby navíc zaručují opakovanou přesnou výměnu. Standardizovaní siláci jsou k dispozici v různých variantách: ovládané pneumaticky, hydraulicky, pružinou nebo manuálně, ve velikostech mezi 64 až 250 mm, se standardním zdvihem, dlouhým zdvihem nebo jako konzolový upínač s pevnou čelistí. Jsou vhodné jak pro nástavbové čelisti s rozhraním pero-drážka, tak i pro čelisti s jemným ozubením. Pro snadnou orientaci mezi tolika možnostmi nabízí SCHUNK na svých stránkách www.schunk.com bezplatný nástroj Quickfinder, který výrazně zjednoduší vyhledání a výběr vhodného svěráku. Stačí pět kliknutí a vhodné modely jsou zobrazeny na obrazovce.

SCHUNK Intec s. r. o.
Tuřanka 115, 627 00 Brno-Slatina
T: +420-513 036 213
F: +420-513 036 219
info@cz.schunk.com
cz.schunk.com