Nová technologie lokalizace charakteristických prvků nabízí bezkonkurenční výkon a rychlost

Definuje nové standardy výkonnosti u tří nových pětimegapixelových systémů počítačového vidění

Společnost Cognex Corporation (NASDAQ:CGNX), přední světový dodavatel systémů počítačového vidění, představila PatMax RedLine™, technologii lokalizace charakteristických prvků, která vychází ze špičkového nástroje PatMax® pro shodu vzorů a maximalizuje rychlost a výkon. Technologie PatMax RedLine je k dispozici v nové verzi softwaru Cognex® In-Sight Explorer™ 5.1 a je optimalizovaná pro použití s následujícími třemi novými systémy počítačového vidění In-Sight®:

  • In-Sight 5705, světové nejrychlejší samostatný 5MP systém počítačového vidění pro spolehlivou inspekci na vysokorychlostních výrobních linkách;
  • In-Sight 8405, světově nejmenší samostatný 5MP systém počítačového vidění, ideální pro aplikace, jež vyžadují lehkou kameru, nebo mají omezený montážní prostor a
  • In-Sight 5705C, jediný samostatný 5MP barevný systém počítačového vidění na světě, vhodný i pro ty nejnáročnější aplikace a nabízející vyspělé nástroje a pravé 24bitové barevné obrazové filtry.

Shoda vzorů představuje kritický první krok u většiny aplikací počítačového vidění. Protože předchozí nástroje zaváděly určitá rychlostní omezení, u mnoha aplikací byly voleny kamery s nižším rozlišením, aby udržely krok s výrobními linkami. Technologie PatMax RedLine pracuje rychleji se systémy počítačového vidění s vysokým rozlišením a odstraňuje tak kompromis mezi rychlostí a výkonem a dovoluje zákazníkům zvýšit rozlišení a získat vyšší přesnost, aniž by museli obětovat rychlost.

„Naši zákazníci nám řekli, že mají stále větší potřebu barevné inspekce a vizualizace velmi malých vad, a to i v širokém zorném poli,“ uvedl Joerg Kuechen, vicepresident společnosti a ředitel obchodní jednotky produktů počítačového vidění. „Běžné algoritmy pro shodu vzorů jsou pro tyto aplikace s vysokým rozlišením příliš pomalé, avšak nyní, s neuvěřitelně rychlým párováním vzorů u technologie PatMax RedLine, již nemusejí naši zákazníci obětovat výkon.“

Nová technologie lokalizace charakteristických prvků nabízí bezkonkurenční výkon a rychlost. Stejně jako všechny systémy počítačového vidění In-Sight, i modely s rozlišením 5 MP se pohodlně konfigurují pomocí softwaru In-Sight Explorer. Tabulkové zobrazení programu In-Sight Explorer nabízí robustní a efektivní konfiguraci systému a práci s daty aplikace počítačového vidění. Díky funkci drag-and-drop u palety nástroje počítačového vidění a u listů vlastností nástroje je práce mnohem intuitivnější. Nové systémy počítačového vidění rovněž využívají jazyk JavaScript pro výrazné zjednodušení složitých a datově náročných úkonů.

Barevné a monochromatické systémy počítačového vidění In-Sight 5705 a software In-Sight Explorer 5.1 jsou k dispozici již nyní. Další informace o systémech počítačového vidění In-Sight naleznete na webové stránce http://www.cognex.com/.

Společnost Cognex
Společnost Cognex Corporation navrhuje, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh systémy počítačového vidění a průmyslové systémy snímání ID kódů neboli zařízení, která dokážou „vidět“. Společnost Cognex je světovým lídrem v oblasti počítačového vidění a průmyslového snímání ID kódů. Její systémy počítačového vidění a snímání ID kódů se využívají po celém světě, a to v celé řadě inspekčních, identifikačních a naváděcích aplikací v rámci výrobního a distribučního procesu. Klíčovými trhy jsou automobilový průmysl, výroba potravin a nápojů, farmaceutický průmysl, logistika a výrobci OEM. Společnost Cognex má sídlo ve státě Massachusetts (USA) a regionální zastoupení a distributory po celé Severní Americe, Evropě, Asii či v Latinské Americe. Také ve východní Evropě rozšiřuje společnost Cognex svou lokální přítomnost a nyní nabízí technickou podporu a školení v učebnách svých zastoupení v polské Vratislavi (Wrocłav) a maďarské Budapešti. Další podrobnosti naleznete na webové stránce společnosti Cognex na adrese www.cognex.com.
 
Kontakt na prodejce:
Pavel Sejček, Sales Engineer Czech Republic, contact.eu@cognex.com