Nové desky Arrow SmartEverything doplňují portfolio společnosti RS Components o řešení pro vývoj IoT

Desky SmartEverything zajišťují při vývoji internetu věcí podporu bezdrátového připojení, včetně komunikace LoRa

Společnost RS Components (RS), obchodní značka společnosti Electrocomponents plc (LSE:ECM), která je celosvětovým distributorem elektronických součástek a elektrokomponentů, rozšiřuje své portfolio o vysoce kvalitní řešení vývojových desek SmartEverything od společnosti Arrow. Desky SmartEverything LION SoM a SmartEverything ARIS IoT nabízejí podporu pro vývoj aplikací internetu věcí (IoT).

Deska se systémem v modulu SmartEverything LION SoM tvarově vychází z desky Arduino a je vybavena modulem LoRa značky Microchip, umožňujícím komunikaci s nízkým datovým tokem na velké vzdálenosti. Technologie LoRa umožňuje propojení dat ze zařízením, jako jsou snímače a aktuátory na deskách, s cloudem pro účely aktualizace dat a řízení informací pro aplikace M2M a IoT. Prvky a vlastnosti desky: CPU ARM s nízkou spotřebou řady Cortex-M0+ s funkcí šifrovaného ověřování od společnosti Microchip; anténa pro frekvenci 868 MHz; modul Telit GPS s vestavěnou anténou a akcelerometr MEMS doplněný gyroskopickými snímači zajišťujícími další funkčnost pro sledování a monitorování výkonu.

Deska SmartEverything ARIS IoT je kompletní hardwarová a softwarová platforma, jejíž jádro tvoří vysoce výkonný mikrokontrolér Renesas Synergy řady S7 vybavený procesorem ARM Cortex-M4, pracujícím na frekvenci 240 MHz se 4 MB paměti flash pro uložení kódu a 640 kB paměti SRAM. Deska ARIS představuje všestranný nástroj kompatibilní s prostorovým uspořádáním a možnostmi připojení desky Arduino R3 i rozšiřujícími kartami Arduino, které lze využívat k implementaci doplňkových hardwarových funkcí.

Komunikace desky ARIS s dalšími zařízeními a cloudem je zajištěna prostřednictvím rozhraní Ethernet 10/100 nebo USB a umožňuje bezdrátové připojení pomocí protokolů Wi-Fi, Bluetooth Smart (BLE) a NFC. Možnosti snímání zahrnují zařízení pro měření teploty a vlhkosti, detekci pohybu obstarává akcelerometr a dvouosý gyroskop připojený přes sběrnici SPI. Mezi další prvky na desce patří 512 MB sériové paměti flash a 32 MB paměti SDRAM, štítek NFC Forum Type 2 pro získávání energie s prvkem pro detekci pole a rozhraním I²C a také řadič vícedotykové 4/5vodičové rezistivní dotykové obrazovky s bezdotykovým snímáním. Kromě toho deska nabízí interakci a přístup prostřednictvím kolíků GPIO, diod LED a tlačítek.

Funkce desky pro proces vývoje zahrnují integrovaný debugger J-link, podporu bootloaderů se šifrováním a dálkovou aktualizaci firmwaru (Over-the-Air – OTA). Technici se mohou zaměřit na vývoj aplikací s využitím různých užitečných funkcí, které nabízí platforma ARIS, například Renesas Eclipse Embedded Studio (e² Studio), představující implementaci integrovaného vývojového prostředí (IDE).

O společnosti RS Components
RS Components a Allied Electronics jsou obchodními značkami společnosti Electrocomponents plc, předního světového distributora produktů pro elektroniku a údržbu. Distribuci provádí pobočky ve 32 zemích. Skupina nabízí 500 000 produktů prostřednictvím internetu a katalogů více než milionu zákazníků a vypravuje denně přibližně 44 000 zásilek. Portfolio výrobků zahrnuje produkty z oblasti elektroniky, automatizace a řízení, testování a měření, elektrické a mechanické součásti více než 2 500 předních dodavatelů.
Electrocomponents plc. je kótována na londýnské burze a v minulém finančním roce končícím 31. března 2015 měla obrat ve výši 1,27 mld. GBP.
Další informace naleznete na webu cz.rs-online.com
Desky Arrow SmartEverything LION SoM a Arrow SmartEverything ARIS IoT jsou nyní k dispozici u RS Components v oblasti EMEA, Asie a Tichomoří.