Nové vertikální obráběcí centrum a mikroúderové značicí zařízení v CNC Bednář

Společnost CNC Bednář s.r.o. v srpnu zakoupila mikroúderové značicí zařízení Technomark Multi4 umožňující značit různé druhy materiálů ve vysoké kvalitě. Značit lze sklo, keramiku, plasty i ocel až do tvrdosti 63 HRC.

Mikroúderový značicí stroj Technomark Multi4 používá k optimalizaci značení systém IDI (Intelligent Driving Impact). Program mikroúderové jednotky elektronicky vyrovnává případnou změnu vzdálenosti mezi značeným dílcem a značicím nástrojem.

Elektromagneticky poháněný mikroúderový stroj má větší zdvih hrotu (vzdálenost od značeného předmětu 2–10 mm), což umožňuje značení kulatin o malých průměrech. Vyznačuje se relativně tichým chodem oproti pneumatickým mikroúderovým systémům.

V září firma rozšířila svůj rozsáhlý výrobní strojový park o nové vertikální obráběcí centrum MCFV 2080.

 

Pojezdy:

  • Osa X (pracovní stůl) 2030 mm,
  • Osa Y (křížový suport) 810 mm,
  • Osa Z (vřeteník) 810 mm,
  • Maximální zatížení 3000 kg,
  • Planetová převodovka,
  • Vřeteno ISO 50, výkon 25 kW při krout. momentu 764 Nm.

Je to vysoce produktivní stroj pro komplexní třískové obrábění.

Společnost CNC Bednář s.r.o. realizuje od konce roku 2016 do září 2018 projekt s názvem „Pořízení tříosého a pětiosého CNC frézovacího centra“. Stroj je užíván pro obrábění rozměrově větších dílů a pomohl firmě vyřešit nedostatečnou výrobní kapacitu v oblasti CNC obrábění. Díky tomuto stroji se strojový park firmy rozrostl již na 9 center, z toho dvě centra na obrábění rozměrných dílů.

Společnost CNC Bednář s.r.o. je zaměřena na výrobu vývojových součástí, vstřikovacích forem a dalších prototypových zařízení. Je to moderní firma s plně se rozvíjejícím výrobním programem, strojním vybavením a klientelou rozvětvenou po celé ČR.

Redakčně zpracováno z www.cncbednar.cz