Ohlédnutí za ATS Knowledge Days 2016: ATS představilo nejnovější trendy v oblasti chytrých továren a Průmyslu 4.0

Společnost ATS aplikované technické systémy s.r.o. uspořádala další odborný seminář pro výrobní podniky, tentokrát na téma Průmysl 4.0 a Smart Manufacturing. Tato problematika vzbudila velký zájem u českých i slovenských zástupců společností jako jsou např. Osram, Continental, Brose, Miele technika, DURA Automotive Systems, MAHLE Behr Ostrava či Iveco Czech Republic.

ATS Knowledge Day se díky velkému zájmu o účast konal ve dvou dnech, a to 8. a 9. listopadu 2016 v hotelu Abácie Nový Jičín. Po úvodním slově ředitele společnosti Ing. Vlastimila Rašky následovala přednáška s názvem Průmysl 4.0 a chytré továrny, aneb čtvrtá průmyslová revoluce. Přednáška provedla účastníky semináře jednotlivými fázemi průmyslové revoluce a zavedla je do „průmyslové budoucnosti", což na jednom ze seminářů vyvolalo zajímavou diskuzi o tom, jak bude vypadat příští průmyslová revoluce a jaké technologie budou v budoucnosti využívány. Druhá část přednášky byla věnována integrovanému řízení kvality v robotizované automobilové výrobě a seznámila účastníky s projektem implementace softwarového balíku pro průmysl 4.0 a chytré továrny ATS ADOS v nové továrně v Mexiku, kde budou vyráběny nejluxusnější vozy značek Infinity a Mercedes Benz.

Ředitel společnosti ATS aplikované technické systémy s.r.o. Ing. Vlastimil Raška zahajuje ATS Knowledge Day 2016

Další prezentace patřila chytrému softwaru LabView, který lze považovat za alternativu k programovatelným automatům PLC - pomocí této technologie lze totiž řídit výrobní linky z PC stanic. LabView se používá v těch nejnáročnějších aplikacích pro měření, vestavné řízení a testování. Zástupce jednotlivých firem zaujala možnost správy receptur a také navádění operátorů krok za krokem výrobním procesem, což snižuje náročnost zaškolování nových pracovníků. Součástí programu akce byla také přednáška o výrobních informačních systémech MES, kde jsme se s účastníky podělili o zkušenosti se zaváděním tohoto systému u předního světového výrobce nealkoholických nápojů. Díky výrobním informačním systémům MES lze provádět monitoring výrobních linek či výpočty klíčových výkonnostních parametrů KPI, kam patří i celková efektivita zařízení (OEE).

Uvedená řešení již po řadu let používají úspěšně jak malí lokální subdodavatelé, tak i koncoví producenti z automobilovém průmyslu, letectví, potravinářství či zdravotnictví. Mnoho z nich se spolupodílí na vývoji a pomáhá určovat trendy, přičemž vnáší do produktu své osvědčené postupy (tzv. best practices). Zejména možnost získat toto cenné know-how rozhodlo zřejmě i o tom, že někteří z návštěvníků semináře projevili zájem o nasazení pilotních projektů ve svých provozech.

O společnosti ATS
ATS je nezávislým dodavatelem řešení s téměř 30-ti letou zkušeností v oblasti výrobních systémů a zkušeností s iniciativami trvalého zlepšování, navrhováním a zaváděním IT řešení ve výrobě a podporou podniků v režimu 24/7. Více informací se dozvíte na www.ats-global.com.
 
ATS aplikované technické systémy s.r.o.
Divadelní 1361/21
741 01 Nový Jičín
Česká republika
Tel.: +420 556 720 942
 
Kontaktní osoba (CZ, SK):
Ing. Vlastimil Raška
Managing Director, ATS Czech Republic
vlastimil.raska@ats-global.com