Optimální péče o zákazníky díky lokální přítomnosti v ČR

Od 1. března 2013 Dürr Ecoclean GmbH uskutečňuje všechny své obchodní a servisní aktivity na českém a slovenském trhu prostřednictvím dceřiné společností DŰRR ECOCLEAN spol. s r.o. se sídlem v Oslavanech – Padochově, okres Brno-venkov.

Výroba strojů a zařízení Dürr Ecoclean pro průmyslové čištění, která se úspěšně uplatňují nejen v automobilovém průmyslu, ale i v ostatních odvětvích, začala v padochovském závodě již v roce 1995. Od března 2013 se rozsah poskytovaných služeb značně rozšiřuje. Kromě tradiční výroby budou z tohoto závodu řízeny veškeré prodejní aktivity a servisní podpora pro zákazníky v České republice a na Slovensku. „Vzhledem k dlouholeté přítomnosti značky Dürr Ecoclean na místním trhu je pro nás rozšíření služeb zákazníkům v České republice a na Slovensku dalším logickým krokem. Ten odráží značný význam, který pro nás oba uvedené trhy mají”, vysvětluje Dr. Uwe Anton Schubert, obchodní ředitel společnosti Dürr Ecoclean GmbH, který řídí globální obchodní aktivity.

Komplexní služby – rychle a efektivně

Kromě zákaznické podpory, prodeje strojů a jejich prvního uvedení do provozu, mezi služby zajišťované  českou dceřinou společností patří také renovace, modernizace, servisní údržba a dodávky náhradních dílů. To vše je zajišťováno kvalifikovanými pracovníky vybavenými potřebným nářadím a přístroji. Efektivní zákaznická podpora je nyní zaručena komunikací v rodném jazyce, a také krátkou reakční dobou díky místní přítomnosti.

Další výhodou služeb poskytovaných z jednoho lokálního centra spočívá v lepší asistenci zákazníkům k dosažení požadovaných nároků na čistotu dílů. „Dodavatelé pro automobilový průmysl a výrobci originálních dílů pro jiná odvětví čelí stále vyšším nárokům na požadovanou čistotu a současně minimálnímu dopadu výroby na životní prostředí. Z důvodu efektivního plnění obou těchto požadavků je nezbytná podpora ze strany dodavatelů výrobních zařízení. Právě v této oblasti chceme sdílet odpovědnost za dosažení cílů společně s našimi zákazníky v České republice a na Slovensku“, říká Dr. Uwe Anton Schubert.

Na obou uvedených trzích roste poptávka po technologiích využívajících k čištění modifikované alkoholy a uhlovodíky. Takové stroje pak mohou dosáhnout vysokých hodnot čistoty dílů při současném dodržení nároků na ekologický a ekonomický provoz. Navíc portfolio produktů společnosti Dürr Ecoclean zahrnuje čístící technologie na vodní bázi, systémy vyhovující čištění pomocí perchlorethylénu a zařízení pro řešení problematiky filtrace, případně automatizace.

Divize Dürr Ecoclean je předním dodavatelem zařízení pro průmyslové čištění, automatizaci a filtraci. Skupina dodává inovativní standardní zařízení, ale také zákaznické modifikace pro automobilový průmysl a jeho dodavatele, stejně jako pro ostatní odvětví po celém světě. Divize Dürr Ecoclean zahrnuje 10 závodů v 8 zemích s přibližně 1 000 zaměstnanci.

Dürr je mechanicko-inženýrské uskupení, které drží přední pozice na světovém trhu v oblastech své činnosti. Generuje přibližně 80 % svých prodejů z obchodu s automobilovým průmyslem. Dodává také letadla, stroje pro chemický a farmaceutický průmysl vybavené inovativními a ekologickými technologiemi. Dürr Group působí na trhu se čtyřmi divizemi: Lakování a montážní systémy navrhují a staví lakovny a linky pro konečnou montáž pro automobilový průmysl. Aplikační technologie poskytují automatizované aplikace pro lakování pomocí vlastních robotů. Stroje a systémy z oddělení měření a procesů se mimo jiné používají při výrobě motorů a převodovek stejně jako při konečné montáži vozů. Čtvrtá divize se specializuje na zlepšení energetické účinnosti procesů a čištění odpadního vzduchu. Dürr má 51 obchodních míst ve 23 zemích po celém světě a přibližně 7 700 zaměstnanců. Skupina dosáhla v roce 2012 tržeb ve výši 2,4 miliardy EUR.

Kontakt:

DÜRR ECOCLEAN spol. s r.o.
Jan Musil, jednatel společnosti
Padochov 228
CZ-66412 Oslavany-Padochov
tel.: +420 (0) 546 123 700
jan.musil@ecoclean.durr.com
www.durr-ecoclean.com