Roboty EPSON

Firma OPTICONTROL, která má výhradní zastoupení průmyslových robotů EPSON pro Českou republiku, by Vám ráda tímto článkem představila základní typy těchto robotů a jejich příslušenství.

Produktová řada robotů EPSON s více než 200 rozměrovými a typovými variantami je zaměřena na vysoce přesnou a rychlou manipulaci při zachování velké spolehlivosti, která je u produktů EPSON samozřejmostí. Základní portfolio automatizačních produktů tvoří SCARA roboty, šestiosé roboty, lineární servo osy, řídicí jednotky a kamerové systémy.

SCARA roboty jsou čtyřosé roboty s vertikální Z osou, dosahem až 1000 mm a nosností do 20 kg. Nejčastější použití je ve výrobních – montážních linkách, kde nahrazují operátory svou velkou přesností (opakovatelná přesnost u typu G1 dosahuje ± 0,005 mm) a rychlostí polohování (maximální rychlost koncového bodu u robotu typu G20 dosahuje 11,5 m/s).

Speciálním typem SCARA robotu je typ SPIDER. Tento robot nemá díky své unikátní kinematické struktuře a hornímu zavěšení „mrtvý” prostor v místě, kde bývá stojan – tudíž dokáže obsluhovat větší prostor než srovnatelně velký SCARA robot.

Šestiosé roboty s nosností do 6 kg díky své optimalizované geometrii patří ve své třídě k nejdynamičtějším robotům. Robot C3 se zatížením 1 kg dosahuje relativní opakovatelnosti ± 0,02 mm s průměrnou dobou cyklu 0,37 s. Univerzální základ robotu umožňuje bez problémů montáž i na stěnu a strop. Roboty C3 je možné dodat i v provedení Cleanroom ISO3.

Pro všechny typy robotů je STEJNÁ řada řídicích jednotek, STEJNÝ programovací a obslužný software! Díky této koncepci je STEJNÉ programování SCARA i šestiosých robotů! Programování je velmi jednoduché a intuitivní.

Díky možnosti zpracovávání paralelních procesů a celé řady hardwarového vybavení je možné řídicí jednotky použít pro řízení celého výrobního/montážního procesu včetně hlídání Safety 3. Řídicí jednotky na bázi průmyslového PC umožňují řízení více robotů, zpracování obrazu z kamer a samozřejmě i conveyor tracking.

Průmyslové kamery EPSON jsou již přizpůsobeny pro použití v  robotice a jejich propojení s řídicími jednotkami je velmi jednoduché. Prostředky pro zpracování obrazu a jeho přenesení do robotu jsou již součástí programovacího software.

Pro simulaci pohybů robotů a stanovení času cyklu je k dispozici simulační nadstavba, která je integrována do programovacího software EPSON RC+. * Tento program je ZDARMA! *

Firma OPTICONTROL Vám mimo prodeje a technické podpory může nabídnout, díky své mnohaleté praxi s průmyslovou automatizací a robotizací, i kompletní řešení aplikace na míru.

Více informací naleznete na stránkách www.opticontrol.cz.

 
 
 
 
 
 
OPTICONTROL s. r. o.
664 31 Lelekovice 103
Tel.: 541 232 288
Fax: 541 232 711
E-mail: info@opticontrol.cz
www.opticontrol.cz