Seminář ISCAR v Tajmac-ZPS

Všestranně užitečná spolupráce a spojení sil se zúročilo dne 22. února 2017 při konání zajímavého odborného semináře pro strojařskou veřejnost, pořádaného firmou ISCAR ČR s.r.o. Své síly zde spojily výrobci strojů a nástrojů společně s dodavateli chladicích kapalin a CAD/CAM systémů.

obr. 1

Akce se konala v předváděcím centru firmy TAJMAC-ZPS a nástroje na jejich strojích předváděla firma ISCAR ČR s.r.o. Své možnosti podpory procesů obrábění přednesly v bloku přednášek i firmy Blaser Swisslube CZ s.r.o. a SolidVision s.r.o.

Velkému zájmu se také těšila přítomnost zástupců firmy Česká zbrojovka a.s. Ti uspořádali v předváděcím centru výstavu svých produktů, na jejichž výrobě se také podílí nástroje od firmy ISCAR. Účastníci akce si tak mohli prohlédnout nejen příklady zajímavé strojní výroby, ale také si konkrétní zbraně osobně prohlédnout a vyzkoušet jejich funkční mechanizmy.

obr. 2

Praktické ukázky obrábění (silového, výkonového i tvarového frézování a také vrtání) se uskutečnily na strojích MCFV 1060 a MCFV 2080 (kromě ukázek vrtání se zde obráběla mapa ČR k výročí 25 let firmy ISCAR ČR s.r.o. na českém trhu – viz. obr. 1). Ukázka tvarového soustružení minidílů proběhla na stroji Manurhin K‘MX 732 EVO s podavačem tyčí IEMCA (zde se obráběla figurka šachové dámy - viz. obr. 2).

Akce se zúčastnilo 95 zákazníků zastupujících 38 firem z oblasti strojního obrábění z celé ČR.

Všem účastníkům firma ISCAR ČR s.r.o. ještě jednou děkuje za hojnou účast.