Společnost Sandvik Coromant se stává prémiovým partnerem značky DMG MORI

logoZákazníci začínají využívat výhody, které jim přináší spolupráce těchto lídrů trhu

Společnost Sandvik Coromant, která se specializuje na obráběcí nástroje a nástrojové systémy, podepsala dohodu, na základě které se stala prémiovým partnerem předního výrobce obráběcích strojů, firmy DMG MORI. Touto dohodou se Sandvik Coromant stává jediným výrobcem obráběcích nástrojů, který může využívat označení prémiový partner DMG MORI, a dochází k dalšímu posílení vztahů mezi oběma společnostmi na globální úrovni. Výrobní závody po celém světě budou mít nyní prospěch ze spojení znalostí a zkušeností těchto dvou lídrů trhu.

Zleva doprava: Dr. Masahiko Mori, generální ředitel společnosti DMG MORI; Klas Forsström, president společnosti Sandvik Coromant; Christian Thönes, předseda výkonné rady společnosti DMG MORI; Björn Roodzant, viceprezident pro marketingovou komunikaci a Sean Holt, generální manažer prodeje v oblasti Severní a Jižní Ameriky.

Jako prémiový partner DMG MORI, bude Sandvik Coromant spolupracovat s tímto výrobcem obráběcích strojů na akcích, jako jsou dny otevřených dveří, expozice na veletrzích, technické semináře, webová spolupráce nebo magazín DMG MORI. Konkrétně se touto dohodou otevírá uživatelům strojů DMG MORI přístup k nástrojům Sandvik Coromant pro soustružení, upichování a zapichování, výrobu závitů, frézování, vrtání, vyvrtávání a vystružování, a také k nástrojovým systémům a rozsáhlým znalostem, průmyslovým řešením a službám této společnosti.

„Tato dohoda potvrzuje naši pozici jedné ze skutečně prémiových společností v našem odvětví, která hledí do budoucna,“ říká Klas Forsström, globální prezident společnosti Sandvik Coromant. „Spojením sil s předním výrobcem obráběcích strojů, např. v případě projektů na klíč, přebíráme aktivní roli v rozvoji technologie pro naše průmyslové odvětví.“

Sandvik Coromant bude od samého začátku vybavovat stroje DMG MORI širokým sortimentem produktů, služeb a know-how. Na vybraných trzích bude např. s každým univerzálním soustruhem série NLX a soustružnickým a frézovacím centrem NT dodávána speciální nástrojová sada a služby, umožňující jeho rychlé zprovoznění.

Příkladem úspěšné spolupráce společností Sandvik Coromant a DMG MORI je nedávné partnerské spojení této dvojice s firmou Rota Metal, distributorem působícím v Turecku, a jejím zákazníkem Polat Makina.

Polat, společnost zabývající se výrobou odkalovacích a odlučovacích technologií používaných pro zpracování odpadních vod, průmyslové, těžební a potravinářské aplikace, připravovala přechod od individuálního obrábění k víceúčelovým strojům. Firma Sandvik Coromant mohla v tomto případě doporučit zcela nový balíček obráběcích nástrojů na bázi své firemní modulární rychlovýměnné nástrojové koncepce Coromant Capto®. Stroje DMG MORI zahrnovaly modely NTX 2000 s vřetenem se spojkou Capto C6, NT 5400 s vřetenem se spojkou Capto C8 a NT 6600 s vřetenem se spojkou Capto C8. Další nástroje Sandvik Coromant, vybrané tak, aby umožnily kompletní změnu technologie, zahrnovaly koncepce Silent Tools®, CoroTurn® HP, CoroCut® SL, CoroDrill® 860, CoroTap® 300, CoroChuck® 970 a CoroChuck 930. Konečným výsledkem bylo snížení času na obrobení hotového výrobku z duplexní korozivzdorné oceli z 2 500 na 500 minut. Tato 80% úspora pomáhá společnosti k rychlé návratnosti investic.

„Společnost Sandvik Coromant nám nedodala pouze nástroje, ale i řešení,“ říká Volkan Polat, náměstek generálního ředitele firmy Polat Makina.

Sandvik Coromant
Společnost Sandvik Coromant, která je součástí globální průmyslové strojírenské skupiny Sandvik, zaujímá vedoucí postavení v oblasti výroby nástrojů a nabídky odborných znalostí a řešení pro obrábění kovů, kterými se řídí průmyslové standardy a inovace požadované kovozpracujícím průmyslem nyní, i pro další průmyslovou epochu. Podpora vzdělávání, rozsáhlé investice do výzkumu a vývoje a silné partnerství se zákazníky jsou zárukou rozvoje technologií obrábění, které mění, ukazují cestu a ženou vpřed budoucí průmyslovou výrobu. Celosvětově společnost Sandvik Coromant vlastní více než 3 100 patentů, zaměstnává více než 8 500 zaměstnanců a své zastoupení má ve 150 zemích. Více informací získáte na www.sandvik.coromant.com nebo vstoupíte-li do diskuze na sociálních sítích.

Kontaktní údaje

Nikki Stokes – PR & Advertising – Sandvik Coromant
Tel: +44 (0) 121 504 5422
Email: nikki.stokes@sandvik.com

Birgit Schöniger – Account Director – Publitek (Pinnacle Division)
Tel: +44 (0) 208 429 6554
Email: birgit.schoeniger@publitek.com

www.sandvik.coromant.com/cz