TOS VARNSDORF na EMO 2017

Největší evropský veletrh EMO 2017 se konal ve dnech 18. až 23. září v německém Hannoveru. Společnost TOS VARNSDORF na něm představila svoji letošní novinku – multifunkční horizontální obráběcí centrum WHT 110 C. Tento stroj byl poprvé předveden odborné veřejnosti v březnu tohoto roku, poté byl hlavním magnetem červnového Zákaznického dne TOSday.

Obráběcí centrum WHT 110 C je prvním členem nově koncipované řady obráběcích strojů WHT 110 / 130 (C). Je to horizontální obráběcí stroj vhodný pro nejnáročnější operace, které vyžadují přesné vrtání, řezání závitů, karuselování nebo frézovaní. Stroje řady WHT mohou být koncipovány také jako obráběcí centra, která uspokojí potřeby i těch nejnáročnějších aplikací v takových odvětvích, jako jsou letecký průmysl, energetika, zemní práce, ropný průmysl a obecné strojírenství. Tyto multifunkční stroje jsou vhodné pro kusovou i sériovou výrobu.

Nová řada obráběcích strojů a center byla vyvinuta na základě požadavků zákazníků pro moderní výrobu. Po takřka šestiletém vývoji, který zahrnoval nejdříve vývoj vřeteníkových jednotek, rámu a aplikaci přídavných zařízení, přicházejí na trh technicky skutečně unikátní stroje, jež svým výkonem, multifunkčností, komfortem pro obsluhu a jedinečným designem představují významnou přidanou hodnotu pro zákazníky. Stroje WHT 110 / 130 (C) jsou pozoruhodné především těmito vlastnostmi:

Výkon – pracovní rychlosti až 40 m/min, otáčky výsuvného vřetena 6 000 ot/min, instalovaný výkon 31 kW, litinový rám, instalované lineární vedení a tepelná kompenzace rámu předurčují stroj pro opravdu výkonné a přitom přesné obrábění.

Univerzálnost – možnosti konfigurace os, typu a provedení stolu / palet, aplikací systémů výměny nástrojů / frézovacích hlav a výběr dalšího příslušenství umožňuje dokonale přizpůsobit stroj dle požadavků zákazníka.

Multifunkčnost – stroj lze vybavit dvěma typy vřeteníkových jednotek, různými frézovacími hlavami, včetně soustružnických držáků a karuselovacím provedením stolu / palety tak, aby stroj umožňoval plnohodnotné frézovací a soustružnické užití.

Snadná obsluha a servis – pracoviště obsluhy vybavené ergonomicky řešeným panelem pro obsluhu, včetně přenosného ručního ovládání a ofukovací pistole. Stroj je přizpůsoben pro snadnou demontáž krytů v oblasti stojanu a podél ukotvení rámu stroje, umožňuje jedinečnou kombinaci komfortní obsluhy a údržby.

Integrace konceptu Industry 4.0 – speciálně vyvinuté programové prostředí TOS Control s integrovaným řídicím systémem a řadou aplikací rozšiřuje technologické užití a umožňuje integraci s dalšími prvky výrobního procesu. To je základem pro plnohodnotné užití strojů v 21. století.

www.tosvarnsdorf.cz