Valeo se v roce 2016 stalo poprvé jedničkou v počtu přihlášených patentů

Valeo se v roce 2016 umístilo na prvním místě v žebříčku francouzské pobočky instituce INPI (Institut National de la Propriété Industrielle), což je obdoba českého patentového úřadu. Zatímco v roce 2015 Valeu patřilo za 668 přihlášených patentů třetí místo, vloni se díky 994 patentům stal ve Francii jedničkou. Tento úspěch dokládá, že je Valeo technologickým lídrem.

Valeo ale v roce 2016 patřilo i mezi největší přispěvatele do databáze evropského patentového úřadu European Patent Office (EPO), kam přihlásilo 612 patentů. Jeho posun v žebříčku INPI dokazuje, jakou důležitost mají inovace ve strategii celé skupiny Valeo, a to především v oblasti snižování emisí CO2 a ve vývoji autonomního řízení.

V roce 2016 Valeo investovalo do vývoje 1 596 miliard eur, což představuje kolem 11 % celkových tržeb v oblasti prvovýbavy (5,8 % čistých výdajů z celkových tržeb skupiny Valeo). Patentované inovace potvrzují závazek nabízet kreativní a udržitelná řešení v reakci na průmyslovou revoluci, která nyní nastává v automobilovém průmyslu v souvislosti se zaváděním elektrických pohonů, autonomních a propojených vozidel, resp. zajištění mobility a digitalizace. Odborníci na oblast průmyslového vlastnictví jsou zapojeni do různých inovativních projektů Valeo po celém světě, aby definovali metody a prostředky pro ochranu technologií vyvinutých více než 13 000 inženýry skupiny Valeo. Strategie skupiny založená na inovacích slaví velký úspěch i u zákazníků, čehož důkazem je skutečnost, že polovina veškerých objednávek v roce 2016 byla právě na inovativní produkty, tedy produkty, které jsou na trhu méně než tři roky. „Naše první místo v žebříčku ilustruje nové, inovativní, technologicky zaměřené a dynamické Valeo, které jsme společně vytvořili. 994 patentů přihlášených ve Francii v INPI a 612 zápisů v EPO demonstruje strategii skupiny založené na inovacích v oblasti snižování emisí CO2 a intuitivní jízdy, stejně jako špičkovou kvalitu práce a odborných znalostí našich téměř 100 000 zaměstnanců po celém světě,“ řekl v reakci na umístění Valea na vrcholu žebříčku předseda představenstva a výkonný ředitel Valeo, Jacques Aschenbroich.

www.valeo.cz

Společnost Valeo je dodavatelem pro automobilový průmysl a je partnerem pro všechny výrobce automobilů po celém světě. Jako technologická společnost navrhuje Valeo inovativní produkty a systémy, které přispívají ke snižování emisí CO2, ke zlepšení výkonu vozidel a také k vývoji intuitivního řízení. V roce 2016 činil celkový prodej skupiny 16,5 miliardy eur a investovala přes 11 % z prodeje do výzkumu a vývoje. Valeo vlastní 155 výrobních závodů, 20 výzkumných center, 38 vývojových center a 15 distribučních skladů, zaměstnává 91 800 lidí ve 32 zemích po celém světě.
Společnost je kotovaná na pařížské burze a je součástí indexu CAC40.