Věhlasné soustruhy se šikmým ložem TAKISAWA v širokém sortimentu se robotů rozhodně nebojí!

V současné době slýcháme od mnoha strojírenských firem nářky na nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců se znalostí obsluhy CNC obráběcích strojů. Existuje přitom velmi jednoduché řešení, jak rychlým a efektivním způsobem tento problém vyřešit a ještě pronikavě zvýšit produktivitu a hygienu práce. Naše firma Mach Trade v úzké spolupráci s japonským výrobcem TAKISAWA uvedla před nedávnem robotizovanou linku na opracování pístních kroužků z odlévaných litinových polotovarů.

Linka je sestavená celkem ze tří CNC soustruhů výrobce TAKISAWA modelové řady LA250/300 s řízením FANUC. Všechny stroje jsou kompletně obsluhovány 8osým špičkovým robotem, který dokáže odebírat přířezy z gravitačního zásobníku podle rozměrů, vkládat je do jednotlivých strojů a odebírat hotové obrobky. Ty přemisťuje na tyčový zásobník organizovaný opět dle rozměrů opracovaných kroužků. Robot současně odkládá zkušební vzorky do měřicího bodu a vynáší zbytky neopracovaného materiálu a přemisťuje je do odpadního skluzu.

 Již první dny nasazení robotizovaného pracoviště do rutinního provozu prokázaly obrovské výhody tohoto řešení. Robot nevyžaduje žádné přestávky, nechodí pozdě do práce, pracuje bez únavy stanovený počet hodin a nedělá žádné chyby. Takto bychom mohli ještě pokračovat a vyjmenovávat další výhody robotizovaného pracoviště.

Soustruhy TAKISAWA jsou ve všech modelových řadách vhodné právě pro aplikaci robota nebo portálového zakladače, protože je lze vybavit všemi potřebnými hardwarovými i softwarovými prvky nutnými pro tento způsob obsluhy strojů. Unikátní jsou například ovládací systémy posuvných dveří, které umožňují rychlé otevření a uzavření pracovního prostoru stroje s měkkým doběhem.

Celé pracoviště je pochopitelně vybaveno všemi prvky bezpečnosti práce a odpovídá všem platným předpisům v EU a České republice.

Investor se zde také do důsledků zabýval otázkou hygieny práce a každý CNC soustruh vybavil dokonalým třístupňovým odsávacím a filtračním systémem rozprášených emulzních aerosolů značky AVANTI s indikací zanesení jednotlivých filtrů.

Řešíte-li podobné problémy, neváhejte a kontaktujte naši firmu. Rádi Vám nabídneme vhodné řešení!

 

 

 

MACH TRADE s. r. o.
areál SVUM a. s., Podnikatelská 565/10A,
PRAHA 9 Běchovice
tel: 603 293 294
e-mail: jelinek@machtrade.cz
www.machtrade.cz