Veletrh automatica 2018 Mnichov: Nárůst ve všech směrech

Veletrh automatica, který se koná od 19. do 22. června 2018 v Mnichově, pokrývá nyní, pár měsíců před začátkem veletrhu více výstavní plochy než v roce 2016. Nárůst plochy díky vystavovatelům ze zahraničí se pohybuje okolo 16 %, nárůst nových vystavovatelů, mezi které patří např. Dürr Systems, Rollon, SIASUN Robot, Siemens, Sumitomo, TÜV SÜD, Volkswagen a WAGO Kontakttechnik, cca 12 %.

Podle údajů Mezinárodní federace robotiky (IFR) se celosvětový prodej robotiky zvýšil v roce 2016 o 18 procent na 13,1 miliardy dolarů. Počet prodaných robotů v roce 2016 činil 294 312 (+16 % oproti roku 2015). Patrick Schwarzkopf, výkonný ředitel společnosti VDMA Robotics + Automation, vidí obrovský hospodářský a ekonomický potenciál: „Není náhoda, že robotika a automatizace jsou na vzestupu: jedná se o hnací sílu digitální a síťové výroby s vyšší produktivitou a vyšší konkurenceschopností. V inteligentní továrně zůstává člověk ústředním bodem a úzce spolupracuje se stroji. Pracovní místa se stávají účinnějšími, ergonomickými a atraktivnějšími.“ S aktuálními tématy jako digitální transformace ve výrobě, spolupráce mezi lidmi a roboty a servisní robotika tak veletrh automatica významně přispívá k návrhu práce 4.0 – kde lidé nesou větší odpovědnost než kdykoli předtím. Tato témata se na veletrhu stanou hmatatelnými a konkrétními.

Digitalizace ve výrobě

Díky simulaci strojů a zařízení se slučují virtuální a skutečné výrobní světy. Účast společnosti Siemens, jednoho z předních poskytovatelů řešení Industry 4.0, je tedy určitým mezníkem dalšího rozvoje automatiky. Ralf‑Michael Franke, generální ředitel pro automatizaci společnosti Siemens, zdůrazňuje: „Na veletrhu automatica chceme především ukázat, jak mohou využívat průmyslové společnosti všech velikostí digitální transformaci v jednotlivých oblastech – od návrhu produktů, plánování výroby, inženýrský proces až ke zcela novým službám. Dále na základě konkrétních řešení představíme integraci robotiky do strojního inženýrství.“


Novinka: AUTOMOBILE PRODUCTION kongres od 18. do 19. června

Na veletrhu automatica se poprvé uskuteční kongres AUTOMOBILE PRODUCTION ve spolupráci se společností AUTOMOBIL PRODUCTION. Podtitulkem „Na cestě k autonomní výrobě“ se kongres zaměřuje na dopady digitalizace a umělé inteligence v oblasti výroby automobilů.

Veškerý návštěvnický servis, zajištění zvýhodněných vstupenek, ubytování a možnost účastnit se organizované skupinové cesty na veletrh či zajištění cesty na klíč pro firmy: www.expocs.cz

www.expocs.cz