Vysoký výkon s nižšími náklady

MasteriMill A2710 je nejnovějším frézovacím systémem firmy WNT, který v kombinaci s novými břitovými destičkami s pozitivní geometrií, větší hloubkou řezu, nižším řezným odporem a zvýšenou stabilitou přináší užitek z hlediska produktivity, bezpečnosti, nižších strojních nákladů, a rovněž i vysokou užitnou hodnotu v rámci široké škály aplikací.

Nový frézovací systém kombinuje maximální řezný výkon s hloubkou řezu až 8,4 mm. Další inovací jsou nové břitové destičky s délkou hrany 17 mm s nižšími energetickými nároky. Nová optimalizovaná geometrie destičky s pozitivním dvojím úhlem čela vykazuje až o 20% nižší spotřebu řezného výkonu oproti předchozím srovnatelným systémům a navíc s možností vyšší hloubky úběru. Díky tomu jsou řezné nástroje řady MasterMill A2710 velmi atraktivní pro uživatele jak vysoce výkonných, tak i  méně výkonnějších strojů. Smysluplné nasazení je také u strojů, u nichž panují ztížené pracovní podmínky způsobené pevností komponent a jejich upnutím.

Fréza A2710 s břitovými destičkami SAKU nabízí vyšší výkon při nižších energetických nákladech.

Geometrie břitové destičky poskytuje vysokou úroveň stability řezné hrany a zajišťuje nízké vibrace díky rovnoměrnému rozložení řezných sil. Tato skutečnost, společně s vynikající kontrolou třísek a osmi řeznými hranami, je garancí vysoké produktivity a snižování provozních nákladů. Optimalizované rozložení řezných sil a nižší tepelné zatížení řezné hrany s kombinací jemnozrnného tvrdokovu a moderního způsobu povlakování  garantuje vyšší odolnost proti opotřebení a z toho vyplývající delší životnost nástroje.

„Systém MasterMill A2710 nabízí velký potenciál pro uživatele, kteří chtějí zlepšit výkon, procesní spolehlivost a redukovat energetické náklady, tedy i pro spoustu našich zákazníků, kteří používají stroje s menšími vřeteny a nižšími výkony. Systém umožňuje maximalizaci hloubky řezu a zároveň zachovává stabilní a hladký řez při snížení energetické náročnosti. To jsou jeho největší přednosti!” říká produktový manažer společnosti WNT.

Břitové destičky systému MasterMill A2710 s označením SAKU jsou dostupné v několika různých provedeních a jsou tedy vhodné pro třískové obrábění většiny materiálů, včetně litiny, oceli, ale také nerezových a žáruvzdorných materiálů.

Možné oblasti použití zahrnují všeobecné technologie, komponenty určené pro automobilový průmysl (skříně motorů a převodovky) a zejména tenkostěnné komponenty, kde nižší řezné síly generované systémem MasterMill A2710 pomáhají minimalizovat deformaci dílů.

www.wnt.com