Základní kámen nadnárodního projektu EURAZIO společnosti 4ISP položen – stavba započala

Dlouho očekávané položení základního kamene nadnárodního projektu EURAZIO v Modleticích u Prahy se uskutečnilo 3. října. Firma 4ISP, výhradní distributor vláknových řezacích laserů HSG pro Českou a Slovenskou republiku, dokončí koncem příštího roku prodejní showroom, několikanásobně větší než jakýkoli podobný v Evropě doposud kdy byl. V něm budou mít možnost zákazníci vidět a vyzkoušet více než padesát typů CNC průmyslových laserů, frézek a dalších strojů. EURAZIO se stane centrálním showroomem s čínskými lasery pro celou Evropu. Zákazníkům v něm nabídne česko-německá firma 4ISP možnost vyzkoušet si vlastní materiály na strojích tak, aby výběr vhodného stroje pro potřeby daného zákazníka byl co nejpřesnější. Tato myšlenka a realizace podobného projektu je naprosto ojedinělá. A to i vzhledem k investici, které je pro EURAZIO zapotřebí. Bude se pohybovat řádově v 10mil. USD. Nově zbudovaný areál EURAZIO o výměře 3200 m² nabídne také nové pracovní příležitosti. Nově přijme firma 4ISP 20 zaměstnanců, a to především z technických oborů. Nadnárodní projekt EURAZIO vzešel přímo od českého vedení firmy, jedinečný je svým přístupem k zákazníkovi. Do Modletic přijeli kromě českého vedení i německý majoritní vlastník 4ISP Ing. Carl Fruth, starosta obce Modletice nebo olympionik Roman Šebrle, který slavnostním aktem položení základního kamene všechny hosty provedl. Firma 4ISP v rámci položení základního kamene pozvala zúčastněné na svůj stánek na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, kde představila řadu novinek.

„Možnost vyzkoušet vlastní materiály na konkrétním stroji je zcela zásadní, přesto v našem oboru ne zcela běžná. EURAZIO nám umožní ještě více tuto naši konkurenční výhodu rozvinout. Budeme moci nabídnout zákazníkům ještě lepší servis než doposud,“ uvádí Dagmar Smrčinová, marketingová a projektová ředitelka. „Naše firma 4ISP i po nákupu stroje, nadále stojí po boku zákazníka, který není odkázán na vzdálený zahraniční servis nebo náhradní díly. Velkým benefi tem 4ISP je nadstandardní servis, spočívající v komplexní péči o konkrétního zákazníka, tedy od výběru vhodného technického řešení, přes zajištění financování, dopravu stroje a montáž přímo ve výrobě, připojení sítí a technických plynů, zaškolení obsluhy až po podpis předávacího protokolu a trvalou technickou a servisní podporu. Ne vždy se jedná o velké strojírenské podniky. Zákazníky společnosti 4ISP jsou malé kovovýroby i velké průmyslové podniky,“ dodává Dagmar Smrčinová.

„Zahájení stavby projektu EURAZIO je převratným momentem. Je to den, na který jsem se nesmírně těšil a zároveň vím, že s sebou přináší obrovské množství závazků a kroků, které je nutno učinit, aby vše fungovalo od léta 2018, tak jak má,“ uvádí Petr Tůma, jednatel společnosti 4ISP. „Již více než rok pracují 3 týmy na přípravě mezinárodních prodejních strategií, webů a fungování vnitřních procesů tak, aby nás dnem otevření nic nepřekvapilo. Již v letošním roce jsme naplno spustili prodeje v zahraničí, zejména v Německu, Rakousku, Polsku, Pobaltí a na Ukrajině. Během nejbližší doby budeme dodávat první stroj do Švédska a začínáme vstupovat na holandský a belgický trh. S tím vším souvisí celá řada právních i organizačních schůzek a jednání. Jsem pyšný, že máme natolik silný a disciplinovaný tým, že tento poměrně strmý vstup na mezinárodní trhy zvládá. Za sebe musím říci, že mě těší také to, jak relativně snadno se podařilo profinancování celého projektu, vzhledem k jeho výborně připraveným podkladům a práci celého teamu, vedeného paní Smrčinovou. Důležité je mít také vybudovaný silný tým zahraničních spolupracovníků a distributorů. To se nám již podařilo v Polsku, kde máme 2 firmy a v Mnichově. Zde máme v současnosti první prodeje s poměrně nečekaným nástupem především velmi specifi ckých zakázkových strojů. Do konce letošního roku zde otevřeme i druhé a pravděpodobně třetí pracoviště. Během listopadu otevřeme v Německu první předváděcí centrum,“ dodává Petr Tůma.

Firma má ve svém portfoliu nejenom vláknové řezací lasery HSG a Co2 lasery RELICUT, ale i CNC frézky RELICUT. Dále disponuje širokou nabídkou mechanických i elektronických komponentů k sestavení vlastních CNC nebo obráběcích strojů, s nabídkou širokého sortimentu spotřebního materiálu a doplňkům k laserům a frézkám. Tato záležitost se týká hlavně českého trhu, tedy sestavování vlastních zařízení. I tady je firma 4ISP nápomocna. Lasery jsou nepostradatelné v kovovýrobě, jako je například výroba zábradlí, schodišť, karoserií aut či vložek do dveří. Co2 lasery lze využívat na řezání potahové látky, výšivek, pěnových výztuh, obalových materiálů či filtračních vložek. Značení je vhodné pro uvedení výrobních čísel, parametrů a povinných údajů na komponentech z výroby – nářadí, brzdové kotouče, matky, vrtáky, kovové i nekovové předměty. Jako například raznice, miniaturní stavítka pro výrobu zámkových vložek s velkými nároky na přesnost, polotovary svítidel vyráběných v Jihlavě či výroba gastrotechniky u Českých Budějovic.Do Brna, výstavního pavilonu Y – Mezinárodního strojírenského veletrhu, přijal pozvání i německý majoritní vlastník 4ISP Ing. Carl Fruth a zástupci čínských firem dodávajících do 4ISP technologie. Asi největším krokem a překvapením letošního ročníku MSV byla pro zákazníky 4ISP i firmu samotnou osobní účast technického ředitele firmy Autodesk pana Michaela Jay Spellmana, který po celou dobu veletrhu testoval nový nestingový program TruNest vytvořený na míru pro stroje a zákazníky. 4ISP na MSV v Brně představila ve vlastní hale nejenom nejluxusnější řadu HSG Laserů využívající zdrojů Raycus, JPT a IPG, hlavy HighYag či Precitec, ale i mnoho dalšího. Od těch nejmenších po ty nejvýkonnější stroje s mimořádnou přesností a rychlostí řezu i značení. Zákazníci mohli sami vyzkoušet jejich kvalitu. 4ISP představila také svůj nadstandardní servis, spočívající v komplexní péči o konkrétního zákazníka, tedy od výběru vhodného technického řešení, přes zajištění financování, dopravu stroje a montáž přímo ve výrobě, připojení sítí a technických plynů, zaškolení obsluhy až po podpis předávacího protokolu a trvalou technickou a servisní podporu.

cnc.inshop.cz